RU EN CS

Výběrové řízení - lektor českého jazyka ve městě Chanty-Mansijsk

Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu vyhlašuje výběrové řízení na místo lektora českého jazyka ve městě Chanty-Mansijsk, Rusko, na akademický rok 2012/2013.

Zájemci o toto místo musí mít ukončené vysokoškolské vzdělání (magisterský studijní program) v oboru český jazyk a literatura, nejlépe v kombinaci s ruským jazykem. Podmínkou je nejméně jednoletá učitelská praxe ve výuce českého jazyka.

 

Náplň práce lektora:

  • výuka českého jazyka VŠ studentů ruských univerzit ve městě Chanty-Mansijsk
  • propagace programu Internacionalizace mezi studenty tamní univerzity
  • vedení Českého centra.

 

Své žádosti spolu se strukturovaným životopisem a motivačním dopisem, případně s doporučujícím dopisem zasílejte do 10.05.2012 e-mailem na adresu ivana.hamadova@jcmm.cz .

 

Delegace VUT navštívila České centrum JCMM v ruském Iževsku

Ve dnech 20.-22.2. proběhla na Iževské státní technické univerzitě v Rusku konference k 60.výročí založení univerzity. Při této příležitosti navštívila Iževsk také delegace Vysokého učení technického v Brně společně se zástupci naší organizace.

Při této příležitosti podepsal rektor Iževské technické univerzity dohodu o spolupráci s JCMM na další období a v první den konference navštívila delegace České centrum vedené lektorem JCMM Ivo Hoppem. Iževští studenti českého jazyka si připravili pod vedením lektora živé představení - pohádku O Popelce, která slavila mezi návštěvníky velký úspěch. Poté následovala volná debata se studenty, kteří tak měli příležitost vyzkoušet v praxi svou znalost češtiny.

 

 

Přihlášky do programu stipendií pro akademický rok 2012/2013 uzavřeny k 30.1.2012

Uchazeči do programu stipendií pro zahraniční studenty mohli podat svou přihlášku pro akademický rok 2012/2013 od 1.prosince 2011 do 30.ledna 2012. Do programu se přihlásilo celkem 205 uchazečů, z toho 52 však bylo vyřazeno již v prvním kole pro neúplnost přihlášky nebo naprostou neznalost českého jazyka, která je podmínkou pro studium jimi vybraného oboru. Studenti se hlásili jako každoročně z nejrůznějších zemí , nejvíce z Ruska (80), z Bosny a Hercegoviny (23), z Ukrajiny (20), dále také ze Srbska, Sýrie, Běloruska, Indie a dalších zemí.

Do dalšího kola postupuje 153 uchazečů, které nyní čeká proces přijímacího řízení na univerzity a poté v posledním týdnu v červnu 2012 finální výběr stipendistů.

 

Zahraniční stipendisté JCMM navštívili Moravský kras

V sobotu 26.listopadu 2011 uspořádala naše organizace pro nové zahraniční stipendisty výlet do Moravského krasu. Výletu se zúčastnilo 15 studentů, kteří navštívili Punkevní jeskyně, kde se svezli také na loďkách na podzemní říčce Punkvě. Poté je čekala procházka s vyhlídkou na propast Macocha.

 

Hejtman přivítal nové zahraniční stipendisty JCMM

 

V pondělí 24.října proběhlo oficiální přivítání zahraničních stipendistů JCMM v programu Internacionalizace vysokých škol v Jihomoravském kraji. Studenty přivítal hejtman Jihomoravského kraje společně s ředitelem JCMM a předali jim certifikáty za účast v programu.

V letošním akademickém roce bylo podpořeno celkem 26 zahraničních stipendistů, převážně z Ruska, Ukrajiny, Srbska, Bosny a Hercegoviny a několika dalších zemí. Program běží již šestým rokem a podpořeno bylo za tuto dobu více než 150 talentovaných studentů.

 

Spojujeme studenty, učitele, vědce i ty, kdo chtějí své know-how předat dál. Vytváříme síť lidí zapojených do studia nebo práce v oblasti přírodovědy a techniky.

Více

Podpořte nás na sociálních sítích

Facebook Twitter Google + Linkedin