RU EN CS

 

  české centrum v chanty-mansijsku  

 

 

kontaktní údaje:

Čechova 16

628 012 Chanty-Mansijsk

Tel.: (3467) 357 598

 

http://www.ugrasu.ru/czech-center-/

 

České centrum v západosibiřském Chanty-Mansijsku je zatím naším nejmladším a od mateřského Brna nejvzdálenějším lektorátem. Vzniklo v důsledku plodného strategického partnerství Chanty-Mansijského autonomního okruhu (Jugry) a Jihomoravského kraje. Svou působnost zahájilo v zimním semestru roku 2010 na půdě mladé, ale progresivní Jugerské státní univerzity. Ta potřebám centra vyšla vstříc vyčleněním samostatného kabinetu a poskytnutím učebny, kde se odehrává výuka českého jazyka.

Kurzy češtiny představují stěžejní náplň činnosti lektorátu. Jsou otevřené pro širokou veřejnost, ale hlavní díl účastníků tvoří univerzitní studenti, kterým se prostřednictvím kurzů otevírá možnost studia na některé z brněnských univerzit. Zásluhou vlastní knihovny, videotéky a dalších materiálů slouží centrum i jako zázemí pro aktivní propagaci a prezentaci České republiky.

V letech 2010-2012 vedla centrum Hana Stýblová. V říjnu 2012 od ní převzal veslo lektorátu Honza Prokeš.

 

 

Spojujeme studenty, učitele, vědce i ty, kdo chtějí své know-how předat dál. Vytváříme síť lidí zapojených do studia nebo práce v oblasti přírodovědy a techniky.

Více

Podpořte nás na sociálních sítích

Facebook Twitter Google + Linkedin