RU EN CS

Lektorát se nachází ve městě Kazaň (rusky Казань, tatarsky Qazan,), které je hlavním městem Tatarstánu a zároveň jedním největších a nejstarších ruských měst. Kazaň je také sídlem Povolžského federálního okruhu a má přibližně 1,2 milionu obyvatel.

České centrum, jehož hlavním cílem je výuka českého jazyka a propagace kultury, bylo otevřeno 2. října 2014. Zázemí Českému centru poskytuje Kazaňská státní federální univerzita. Hlavním cílem českého centra je rozvoj spolupráce mezi kazaňskými a brněnskými univerzitami. České centrum vzniklo na základě úzké spolupráce mezi republikou Tatarstán a Jihomoravským krajem. Cílem je podpora mobility studentů a pedagogů, vytvoření podmínek pro internacionalizaci jihomoravských vysokých škol, příprava dvojitých diplomů, kurzy českého jazyka a propaganda české kultury, zájemci si také mohou výpůjčit české knihy a filmy v nevelké knihovničce. 


Kde nás najdete:

České centrum se nachází přímo v centru města na ulici Tatarstánu 2.

Adresa:

České centrum

Institut filologie a mezikulturní komunikace,

Kazaňská státní federální univerzita,

ul. Tatarstan 2, kab. 225

Kazaň

420 001

420021, г. Казань, ул.Татарстан, 2 (уч. зд. №33)

Подробности:http://kpfu.ru/philology-culture

Любое использование материалов допускается только при наличии гиперссылки на портал КФУ (kpfu.ru)

Kontakt: +79172346145

E-mail: mhorn@seznam.cz

Vkontakte: http://vk.com/club80633267

 

 

Spojujeme studenty, učitele, vědce i ty, kdo chtějí své know-how předat dál. Vytváříme síť lidí zapojených do studia nebo práce v oblasti přírodovědy a techniky.

Více

Podpořte nás na sociálních sítích

Facebook Twitter Google + Linkedin