RU EN CS

Frequently asked questions

Jak postupovat u motivačního dopisu, pokud řešíme práci ve dvojici? Máme napsat dopis každý zvlášť?

Motivační dopis napište společně. Podává se jeden na každé téma SOČ, a jelikož se hlásíte k řešení dohromady, tak i před školitelem budete vystupovat jako jeden celek.

Jaký je rozdíl mezi preferovaným a náhradním tématem? Je nějak odlišena přihláška k náhradnímu tématu od těch, co si vybrali toto téma jako preferované, nebo je plnohodnotná?

Přihláška u obou kategorií je stejná. Rozdělení je pouze kvůli snazší distribuci témat mezi studenty. Když u obou témat, na která se přihlásíš, vyberou školitelé mezi ostatními studenty právě tebe jako nejlepšího (nebo se přihlásíš pouze ty), budeme mít  jasný signál, o které téma máš větší zájem. Nebudeme tě tak "nutit" řešit téma, které je pro tebe méně zajímavé. Znevýhodnění oproti dalším studentům přihlášeným ke stejnému tématu není.

V pdf s tématy ke stažení jsou Kategorie 1, Kategorie 2 a Náhradní témata. V přihlášce jsou ale témata Kategorie 1, 2 a 3. Jaký je v tom rozdíl?

Kategorie 1 v obou případech znamená, že téma už svého řešitele má.

Kategorie 2 v obou případech znamená, že se k tématu můžeš hlásit.

Kategorie 3 znamená, že máš zkontaktovat školitele sám rovnou, mimo cestu skrz JCMM. Nebudeš tedy zařazen do programu Podpora SOČ.


 

Spojujeme studenty, učitele, vědce i ty, kdo chtějí své know-how předat dál. Vytváříme síť lidí zapojených do studia nebo práce v oblasti přírodovědy a techniky.

Více

Podpořte nás na sociálních sítích

Facebook Twitter Google + Linkedin