RU EN CS
Robotiáda

Robotiáda je mezinárodní robotická soutěž pro holky a kluky od 6 do 19 let. Nemusíš se bát, nečeká tě žádné biflování. Není to žádná olympiáda. Chtěli jste si někdy sestrojit vlastního robota? Takového, co se dá naprogramovat a poslechne vás na slovo? Právě to je úkol a zároveň vstupenka na účast v dechberoucím kybernetickém klání, jehož se mohou mladí konstruktéři se svými robotickými „robátky“ zúčastnit. Ty a tvoji spolužáci budete totiž stavět robota. Z lega, Funkčního. Robotiáda! 

Robotiáda vznikla v roce 2013 jako součást projektu Od Studenta k vědci (CZ.1.07/1.1.16/02.0111), který podpořila Evropská unie a státní rozpočet ČR. Soutěž je koncipována jako velký robotický den v Brně, kde se společně prezentují robotické koružky ZŠ/SŠ a zájmových klubů, technické SŠ a VŠ. V předcházejících ročnících se Robotiády každoročně zúčastnilo na 250 soutěžících, z nichž 75% bylo z Jihomoravského kraje. Projekt Robotiády však není jen samotná soutěž, díky naší podpoře vzniklo v Jihomoravském kraji 16 nových robotický kroužků.

Web věnovaný robotiádě naleznete zde: www.robotiada.cz

 

 

Spojujeme studenty, učitele, vědce i ty, kdo chtějí své know-how předat dál. Vytváříme síť lidí zapojených do studia nebo práce v oblasti přírodovědy a techniky.

Více

Podpořte nás na sociálních sítích

Facebook Twitter Google + Linkedin